Metoda TRE® – TENSION and TRAUMA RELEASING EXERCISES

Jemný a intuitivní přístup pro uvolnění hlubokých vzorců napětí, stresu a následků traumatu. Dovolte, aby se váš organismus krok po kroku vrátil do stavu rovnováhy.

Jsem držitelkou mezinárodního certifikátuTRE® Certified Provider a pracuji s jednotlivci a malými skupinami. Pokud máte zájem naučit se tuto unikátní metodu, kontaktujte mě pro další informace – jindra.bachmanova(zavináč)gmail.com. Pracuji s fyzicky a psychicky zdravými jedinci ve věku od 18 let.

O metodě TRE®

TRE® je bezpečná a jemná metoda pro uvolnění a regulaci napětí, fyzické a psychické zátěže a stresu. TRE® rovněž pomáhá uvolňovat hluboké chronické vzorce napětí, které vzniky v důsledku těžkých emočních či fyzických zranění a traumat. Tato unikátní metoda pomocí několika jednoduchých cviků aktivuje přirozený vrozený reflex, který můžeme vnímat jako třes nebo chvění. Tento terapeutický reflex podporuje návrat těla do stavu rovnováhy a zklidňuje nervový systém. Pravidelná praxe metody TRE® využívá vrozené regulační mechanismy našeho těla k uvolnění napětí a následků traumatu, k posílení odolnosti a znovunastolení rovnováhy.

 • TRE® - vice o metodě

  „Uvíznutí“ v traumatu – když tělo nezapomíná

  Ačkoli lidský organismus dokáže v okamžiku hrozby snadno instinktivně aktivovat stresovou reakci (boj – útěk – zamrznutí), ne vždy dokáže reakci „vypnout“, když nebezpečí odezní. Pokud nahromaděná energie potřebná ke zvládnutí situace nebyla náležitě využita (bojem nebo útěkem) nebo následně uvolněna (přirozeným třesem, uvolněním emocí, aj.), stresová reakce těla přetrvává i poté, co událost pomine. Tělo zůstává ve stavu pohotovosti, jako by nebezpečí stále existovalo. Chronický vzorec ochrany i nadále udržuje chronickou úroveň stresu a tím dochází k narušení fyziologických procesů v těle. Tyto stavy mohou vyústit ve vznik posttraumatické poruchy a projevovat se svalovými blokádami, úzkostmi, depresí, podrážděností, vznětlivostí, poruchami koncentrace, nespavostí, chronickou únavou, otupělostí, pocity marnosti a mohou vést k neadekvátním odpovědím organismu na další stresové podněty.

  Jak TRE® pomáhá?

  Lidé, stejně jako ostatní savci, mají geneticky zakódovanou schopnost zotavit se z náročných stresových a traumatických zkušeností a uvolnit napětí, které se nahromadilo v těle. Metoda TRE® této schopnosti lidského organismu využívá. Aktivace terapeutického třesu/vibrací/chvění probíhá mimo vědomou kontrolu a je řízena nevědomými částmi mozku. Když je třes aktivován v bezpečném prostředí, tělo je povzbuzováno k opouštění vzorců úzkosti a návratu do stavu rovnováhy. Lidé, na rozdíl od zvířat, tyto mechanismy uvolnění stresu často potlačují nebo tlumí, protože třes bývá spojován se slabostí a strachem. TRE® pomáhá tuto instinktivní reakci obnovit.

  Autor metody

  Autorem metody je psychoterapeut a mezinárodní odborník v oblasti intervence při traumatu a řešení konfliktů PhD. David Berceli, Ph.D. David strávil dvě desetiletí životem a prací v devíti zemích, kde poskytoval semináře na uvolnění traumatu a navrhoval programy zotavení pro mezinárodní organizace po celém světě.  TRE® se využívá přibližně 30 let a vyučuje se ve více než 60 zemích světa. O metodě je možné se více dozvědět na www.traumaprevention.com. Metoda je podpořena neurobiologickým výzkumem https://traumaprevention.com/research/.

  Jak se metodu naučit a jak praktikovat?

  TRE® je bezpečnou a účinnou technikou uvolňování stresu. Metoda byla navržena jako svépomocná a doporučuje se používat ji po nácviku a osvojení podle potřeby po celý život, a tím neustále podporovat a rozvíjet osobní zdraví a pohodu. Mnozí lidé uvádí okamžitý přínos už po jednom sezení TRE®, u jiných se výsledky projeví až po několika cvičeních.

  Cvičení se zdají být jednoduchá a snadno se je naučíte, největší hodnotu však získáte, když vás metodou provede certifikovaný poskytovatel TRE®, který jako jediný může metodu vyučovat. Nácvik může probíhat individuálně nebo v malé skupině. Certifikovaní poskytovatelé TRE® mají širokou škálu odborných znalostí, dovedností a zkušeností a prochází náročným výcvikem.

  V případě léčby traumatu, těžkých emočních stavů, úzkostí či souvisejících psychosomatických obtíží by metoda měla být součástí komplexní psychoterapeutické péče a metodou by vás vždy měl provázet certifikovaný poskytovatel TRE®. V tomto případě je třeba, aby nácvik probíhal při individuálním sezení. Váš TRE® terapeut vám rovněž pomůže cvičení přizpůsobit, pokud máte nějaká fyzická omezení.

  Využití metody TRE®

  • Když potřebujete uvolnit akutní i chronické napětí v těle, které vzniklo působením zvýšené fyzické nebo psychické zátěže a stresu: v zaměstnání, při řešení náročných životních situací, prožitím traumatické situace, při sportu.
  • Jako prevence pro náročné profese (hasiči, vojáci, zdravotničtí pracovníci, učitelé, psychoterapeuti, sociální pracovníci, aj.) i běžnou populaci. TRE® pomáhá zabránit tomu, aby se úroveň stresu a napětí projevila bolestí, dyskomfortem nebo chronickým onemocněním.
  • Jako prevence syndromu vyhoření
  • Jako součást rekonvalescence ze starších zranění
  • Jako součást regenerace sportovců po zátěži
  • Při bolestech svalů a kloubů
  • Při nespavosti
  • Při terapii úzkostných stavů
  • Při potížích s otěhotněním, menstruačních bolestech, rekonvalescenci po porodu (po šestinedělí), při léčbě sexuálních dysfunkcí
  • Při zvládání agrese, konfliktů na pracovišti i v rodině

  TRE® Certified Provider: Mgr. Jindra Bachmanová – psychoterapeutka, hypnoterapeutka, absolventka dlouhodobého výcviku TRE® Global Certification Training Program

  Kontakt:

  Tel.: 774 283 313

  Email: jindra.bachmanova(zavináč)gmail.com

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE K PLÁNOVANÝM KONZULTACÍM PSYCHOTERAPIE (5.10.2022)

Milí klienti,

jsem vám k dispozici OSOBNĚ V PRAZE a v LIBERCI, pracovat můžeme také na dálku. Napište mi o vaší situaci a společně domluvíme nejvhodnější formu našeho setkání.

OBJEDNAT SE MŮŽETE ZDE

 

KDYŽ PRACUJEME NA DÁLKU – MOŽNOSTI PRO ONLINE KONZULTACE

Pokud jste nováčkem v terapii „na dálku“, nemusíte se obávat, vždy vás předem provedu jednotlivými kroky. Online terapie je plnohodnotná intenzivní forma spolupráce.

Konzultace na dálku probíhá v bezpečí vašeho domova nebo kanceláře. Pracujeme prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače přes různé platformy a aplikace:

TELEFON – moje číslo je 774 283 313

1. Běžné volání bez přenosu obrazu:

 • Pro zachování diskrétnosti i plynulý přenos je vhodné mít sluchátka

 • Pokud nechcete, aby se vaše terapie stala veřejnou produkcí, netelefonujte v zaparkovaném autě se zapnutým „hands free“ :-)

2. Videohovor nebo audiohovor přes aplikace FaceTime, WhatsApp

POČÍTAČ:

WHEREBY.COM – prozatím favorit pro svoji jednoduchost, stabilitu a zabezpečení

 • Nemusíte stahovat žádný program, nikam se přihlašovat ani registrovat, pracujete z jakéhokoli prohlížeče.

 • V domluveném čase vám pošlu pozvánku (odkaz) emailem – tu rozkliknete, povolíte možnosti kamery a mikrofonu, dostanete se do mé virtuální pracovny a můžeme začít.

SKYPE – můj profil najdete jako: henriettacz

 

CENA ZA ONLINE KONZULTACE JE 1500 KČ

PLATBA ZA SEZENÍ PROBÍHÁ PŘED SEZENÍM na číslo účtu 1412260014/3030 Air Bank

 

VĚNUJTE POZORNOST STORNO PODMÍNKÁM

 • Pokud potřebujete změnit domluvený termín konzultace, učiňte tak nejpozději 48 hodin před dohodnutým časem setkání.

 • V případě, že konzultaci zrušíte po tomto termínu nebo se k hovoru vůbec nedostavíte, požádám vás o úhradu 100% z ceny konzultace. Váš termín již nemůže využít jiný klient.

ETICKÝ RÁMEC

 • Všechny formy online terapie jsou vázány ETICKÝM KODEXEM ČESKÉ ASOCIACE PRO PSYCHOTERAPII.

 • Průběh hovoru je DISKRÉTNÍ, NENÍ POVOLENO z konzultací pořizovat JAKÉKOLI NAHRÁVKY.

 • Konzultací se účastní jen PŘEDEM DOHODNUTÍ ÚČASTNÍCI.

více o PSYCHOTERAPII najdete ZDE